Hungarian Bulgarian Croatian English Finnish French German Italian Polish Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Ukrainian

Hungarospa Kupa eredmények

IMG 9868-004A Hajdúszoboszlói Árpád Sport Egyesület október végén, 25-26-án rendezte meg a nagy hagyományokkal rendelkező nemzetközi úszóversenyét. Az. országhatárainkon túl is nagyon népszerű rangos megmérettetést Varga Katalin Úrhölgy, a Hungarospa Hajdúszoboszlói Zrt. Szolgáltató Igazgatója nyitotta meg.

Megemlítette, hogy a városnak és természetesen a gyógyfürdőnek is milyen nagy dicsőség és egyben jó reklám is, ilyen színvonalas nemzetközi úszóverseny megrendezése.
Az ünnepélyes megnyitóra 11 ország 610 úszóversenyzőjének képviseletében sorakoztak fel a versenyzőtársak. 23 külföldi szakosztály mellet 22 magyar egyesületből voltak résztvevők. Köztük megyénk úszószakosztályai is.
A szinte szoboszlói versenybírókból felálló versenybíróság, Kozma Péter vezetésével kitűnően látta el feladatát! A verseny gördülékenyen zajlott le, sokak megelégedésére.

IMG 9854-003

A rendező Hajdúszoboszlói Árpád S.E. úszói (31 fő) is becsülettel helytálltak. A Ludmány házaspár által felkészített versenyzők, sorra javították meg egyéni legjobb idejüket a 4 úszásnemben, a 100 m-es távokból álló programban. A 10x50-es mix (5 leány és 5 fiú) váltóban óriási küzdelemben (0,14 mp-el lemaradva) a Zagreb és a Bp.-i Kőbánya S.C. mögött az előkelő 3 helyet szerezték meg. A pontversenyben 45 csapat közül a 4. helyen végeztek a hazaiak, a Kőbánya S.C., Zagreb és a Debreceni SI. mögött.
A rendezők által szétosztott szép érmek mellett a 10-10 évjárat (1996-ban születettek és idősebbek, valamint a 2005-ben születettek között) legjobbjainak és a 2 legeredményesebb hajdúszoboszlói versenyző is különdíjban részesültek. Nagyon szép, mutatós kupákat kaptak a legjobbak.

IMG 9967-003

A Hajdúszoboszlói Árpád S.E. két válogatott úszója közül HOLODA PÉTER (18) a verseny legértékesebb összpontját kapta a LEN. ponttáblázat alapján.. A felnőtt kategória abszolut győztese lett: 2786 ponttal. Nem mellesleg az egyesület legjobb fiú versenyzője lett, ismét egy kupa lett az ajándéka. A leányoknál DOBOS DOROTTYA (14) lett a legeredményesebb hazai leány versenyző.

Dobogósaink: 100 m. férfi gyorsúszás: 1. Holoda Péter (18) 0;51.22
100 m. leány gyorsúszás: 3. Dobos Dorottya (14) 1;02.29
100 m. férfi mellúszás: 2. Holoda Péter 1;10.92
2. Szabó Rudolf (12) 1;22.91
1. Nagy Bálint (11) 1;26.53
100 m. női mellúszás: 1. Tóth Anita (21) 1;26.48
10x50 m. mix gyorsváltó: 3. Hajdúszoboszlói Árpád S.E.: 4;36.60 Balla Ádám (23), Németh Kata (18), Csirkés Dániel (14), Szűcs Kincső (13), Tóth Anita (21), Varga Péter (19), Havasi Fanni (13),
Simon Imre (16), Dobos Dorottya (14), Holoda Péter (18)
100 m. női hátúszás: 1. Tóth Anita (21) 1;16.69